wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » 10 oznak flirtu!
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-02-14 JDSTYLE - zaproszenia ślubne i dodatki weselne Ekskluzywna papeteria ślubna, ogromny wybór zaproszeń ślubnych i dopasowanych stylistycznie dodatków na wesele - sklep internetowy producenta. Zaproszenia ślubne
Witkowo
2020-02-14 Dwór Korona Karkonoszy Kompleksowa organizacja wesel - do Państwa dyspozycji wedding planner, fotograf, kamerzysta, DJ/zespół i wiele innych. Realizujemy m.in. wesela tematyczne czy śluby w plenerze. Wesela już od 126 zł - sprawdź: www.koronakarkonoszy.pl/ Sale weselne
Sosnówka (koło Karpacza)
2020-02-14 Dwór Korona Karkonoszy Kompleksowa organizacja wesel - do Państwa dyspozycji wedding planner, fotograf, kamerzysta, DJ/zespół i wiele innych. Realizujemy m.in. wesela tematyczne czy śluby w plenerze. Wesela już od 126 zł - sprawdź: www.koronakarkonoszy.pl/ Sale weselne
Sosnówka (koło Karpacza)
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

10 oznak flirtu!

Mowa ciała mówi wiele! Szczególnie w relacjach damsko-męskich, gdy między dwojgiem obcych ludzi kiełkuje więź o podtekście erotycznym. Jak z mowy ciała tej drugiej osoby wyczytać, że ma ochotę na mały flirt, a może i coś więcej? Oto 10 najbardziej typowych zachowań, które świadczą o tym, że wpadliśmy komuś w oko.

Flirt to subtelna forma komunikacji damsko-męskiej, która w zwoalowany sposób ma dać znać drugiej stronie, że nam się podoba. Jest formą zachęty, ale też badania gruntu, na ile obiekt naszego flirtu podziela naszą chęć pogłębienia relacji. Czasem flirtujemy dla czystej, niezobowiązującej przejemności, czasem jest to forma poszukiwania partnera życiowego, a jeszcze innym razem - erotycznych przygód. Bez względu na to, czy finałem flirtu ma być jednonocna przygoda czy przysięga przed ołtarzem, warto nauczyć się bezbłędnie rozpoznawać flirt! Mowa ciała mówi więcej niż słowa! Oto 10 sygnałów, że wpadliśmy komuś w oko!

1. Kontakt wzrokowy

Zawsze zaczyna się od kontaktu wzrokowego, nieprawdaż? Od tego charakterystycznego błysku w oku, który od razu mówi nam, że "coś jest na rzeczy". Jeśli mężczyzna próbuje rozpocząć flirt z kobietą, przebywając w grupie osób, z pewnością będzie próbował nawiązać z nią kontakt wzrokowy znacznie częściej niż inni. Kobiety robią to nieco inaczej. Zwykle niby przez przypadek nawiązują trwający dosłownie ułamek sekundy kontakt wzrokowy z mężczyzną, który im się podoba, by szybko uciec wzrokiem z pozornym zawstydzeniem. W sytuacji sama na sam, obserwujcie źrenice tej drugiej osoby - jeśli są powiększone - z pewnością wzbudzacie zainteresowanie swojego rozmówcy!

2. Przykucie uwagi

Najbardziej oczywisty, wyczuwany przez nas intuicyjnie sygnał, że komuś się spodobaliśmy. Próby przykuwania uwagi mogą przybierać bardziej lub mnie subtelne formy. Od wabików w postaci atrakcyjnego ubioru czy perfum, bo poprawianie włosów czy makijażu u kobiet, aż do bardziej śmiałych, jak próba nawiązania rozmowy czy postawienia drinka. Jedno jest pewne, jeśli wpadliśmy komuś w oko, z pewnością będzie on próbował różnych sposobów, by wyróżnić się na tle tłumu i przyciągnąć naszą uwagę do swojej osoby.

3. Jestem samcem/samicą alpha!

Przykuwanie uwagi może skupić się na eksponowaniu walorów swojej męskości lub kobiecości.Męźczyźni będą próbowali udowodnić kobiecie, o którą się starają, że są najbardziej atrakcyjnymi samcami w stadzie. W mowie ciała oznacza to wyprostowaną sylwetkę, napinanie klatki piersiowej, wciąganie brzucha oraz, mniej lub bardziej świadome, eksponowanie okolic genitaliów, np. przez trzymanie dłoni w kieszeniach spodni. Kobiety natomiast prostują się, eksponując najbardziej kobiece walory sylwetki, czyli piersi i pupę, a także poprawiają włosy lub subtelnie muskają okolice twarzy i szyi.

4. Przypadkowy kontakt dotykowy

Gdy nie jesteście już sobie obcy, pierwszy kontakt wzorkowy macie już za sobą, a nawet łączy was choćby koleżeńska więź, kolejnym etapem w flirtowaniu są próby niby przypadkowego dotyku. Zatem gdy on siada trochę zbyt blisko kobiety, a ona z uprzejmości zdejmuje niewidoczny pyłek z jego swetra - to pewne - mają się ku sobie!

5. Zmiana tonu i barwy głosu

Głos jest kolejnym ważnym sygnałem w relacjach damsko-męskich, to właśnie po sposobie, w jaki mówimy do osoby, która nam się podoba, otoczenie często jest w stanie wychwycić, że "coś jest na rzeczy". Męźczyźni, gdy flirtują często obniżają delikatnie głos, mówią wyraźniej, bardziej przyjaźnie i czule. Natomiast głos kobiet staje się wyższy, przyciszony, bardziej kobiecy i ciepły.

6. Przechylanie głowy podczas rozmowy

Jeśli podczas konwersacji nasz rozmówca, przechyla delikatnie głowę na bok, to znak, że albo jest bardzo zainteresowany tym, co mówimy, albo nami! Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Szczególnie łatwe do wychwycenia, gdy siedzimy obok siebie, wówczas to również bardzo subtelna próba fizycznego zbliżenia się do obiektu flirtu.

7. Szczery uśmiech

Kolejny, wyczuwany intuicyjnie znak, że ktoś się nami interesuje. Uśmiech, szczególnie ten szczery, ale i kokieteryjny to niewątpliwy znak, że oto między nami ma miejsce flirt. Przebywając w towarzystwie interesującego obiektu płci przeciwnej częściej śmiejemy się spontanicznie. Najczęściej robimy to nieco głośniej i bardziej radośnie, jeśli wesoła kwestia padła z ust

8. Wpatrywanie się w obiekt westchnień

Praktykowane raczej przez mężczyzn niż przez kobiety. Choć może się to wydawać dziwne,mężczyźni uwielbiają wpatrywać się w kobietę, która wpadła im w oko. Zatem jeśli zdarzyło ci się przypałać go na wpatrywaniu się w ciebie więcej niż jeden raz, możesz być pewna, że mu się podobasz.

9. Bycie blisko

Długofalowy flirt wymaga większego zaangażowania, by dać znać tej drugiej osobie, że jesteśmy nią zainteresowani. Wymaga to ciągłego kontaktu i niebezpośredniego dawania znać tej drugiej stronie, że nie jest nam obojętna. Dlatego gdy, on lub ona, pojawia się w naszym otoczeniu nieco przesadnie często i wykazuje większe zainteresowanie naszymi sprawami niż wszyscy inni, prawdopodobnie tym sposobem daje znam znać, że jesteśmy dla niej bardzo atrakcyjni.

10. Subtelna zazdrość

Pojawia się u obu płci wraz z poważniejszym zainteresowaniem konkretną osobą. Objawia się irytacją w głosie lub nawet zdenerwowaniem w sytuacjach, gdy obiektem flirtu interesuje się także ktoś inny, lub co gorsza obiekt sam wykazuje zainteresowani kimś innym. Ale także, gdy obiekt westchnień gromadzi na sobie uwagę całego otoczenia, objga płci i ciężko jest zawalczyć o jego uwagę.