Lillien.pl

Wynajem samochodów do ślubu - na co zwrócić uwagę?

Strona główna » Artykuły eksperckie » Wynajem samochodów do ślubu - na co zwrócić uwagę?

Wynajem auta to jedna z ważniejszych czynności przygotowawczych do ślub i wesela. Warto zrobić to jak najszybciej, bo terminy na wynajem samochodu do ślubu są w dobrych firmach dość długie. Na co zwrócić uwagę przy wynajmie auta do ślubu?

Stan samochodu na ślub

To, jaki model auta wybrać, jest sprawą indywidualną. Obecnie można znaleźć naprawdę różne oferty - od aut zabytkowych i luksusowych (np. Rolls-Royce), przez samochody sportowe i nowoczesne (np. Lamborghini) po ponadczasową klasykę i wygodę (Mercedes).

Przed podjęciem decyzji o konkretnym modelu warto sprawdzić, w jakim stanie jest samochód (choć do momentu ślubu może się jeszcze wiele zmienić). Wybierajac konkretny model przemyślmy też nie tylko kwestie wyglądu, ale i wygody. Sportowe auto z niskim zawieszeniem i rozłożysta suknia ślubna zdecydowanie się nie lubią.

foto_5415888.jpg

Czas wynajmu i cena auta do ślubu

Ofert w internecie można znaleźć mnóstwo, dlatego trzeba wykazać się szczególną ostrożnością przy ich porównywaniu. Firmy, które prowadzą wynajem samochodów do ślubu, najczęściej oferują dwa modele rozliczeń - za 3 godziny (wtedy, gdy trzeba przywieźć i odwieźć parę młodą z kościoła) oraz za cały dzień (kiedy auto jest potrzebne również na imprezę weselną). Niekiedy za dodatkowe godziny naliczana jest konkretna stawka.

Ile kosztuje wynajem samochodu do ślubu? Ceny są bardzo różne – od kilkuset złotych, nawet do kilku tysięcy. Zależą od regionu kraju, rodzaju pojazdu i usług dodatkowych (np. specjalnego stroju dla szofera).

Większość firm wymaga zaliczki - od 30-50% wartości zamówienia i dopiero wpłata zaliczki jest ostatecznym potwierdzeniem terminu. Oczywiście zaliczkę wpłacamy na konto tak, by mieć potwierdzenie jej zapłaty. Warto też dopytać, czy mamy do czynienia z zaliczką (bezzwrotną w przypadku odwołania ślubu) czy zadatkiem (który można odzyskać).

Umowa z firmą wynajmującą auto do ślubu

Koniecznie podpiszmy umowę, w której zawarte będą wszelkie dane i wytyczne (data, godziny wynajmu, stan i model pojazdu) a także to, czy auto będzie z szoferem. Warto zwrócić uwagę na to, co dzieje się, jeśli firma nie wywiąże się z umowy. Koniecznie należy też sprawdzić ważność ubezpieczenia, a jeśli chcemy jechać specjalną trasą, to również wpisać ją w umowę.

Dekoracja auta do ślubu

Poza tym, że auto powinno być reprezentacyjne i w świetnym stanie, trzeba go również odpowiednio udekorować. W tej kwestii można zaufać firmom wynajmującym samochody, ale trzeba pamiętać, że dekoracja musi pasować do całości oprawy wesela – bukietu Panny Młodej i dodatków kolorystycznych. Warto sprawdzić i dopytać, jakie możliwości dekoracyjne daje nam dany model samochodu.


Polecamy
Ostatnio dodane
2018-10-20 Sala Orchis klimatyzowana sala, możliwość wyboru kolorystyki dekoracji Sale weselne
Warszawa
2018-10-18 Flora & art Pracownia Florystyczna Dekoracje weselne
Kraków
2018-10-16 FAKT STUDIO.PL Spełniamy wasze oczekiwania- w 100%. Oferujemy Państwu filmowanie oraz fotografię ślubną uroczystości ślubnych,komunii, studniówek oraz uroczystości rodzinnych. Clip Narzeczeński i sesja zdjęciowa w najpiękniejszych miejscach plenerowych oraz interaktywną czołówkę oraz fajne pomysły ciekawego filmu. Wideofilmowanie
Giżycko

Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Archiwum sond

Najbliższe śluby:

Złoty Krążek
Polecamy