wesele w górach

Wakacje w południowych Włoszech — jak zaplanować samodzielny wyjazd?

Strona główna » Artykuły eksperckie » Wakacje w południowych Włoszech — jak zaplanować samodzielny wyjazd?

Nie od dziś wiadomo, że Włochy to jeden z najlepszych kierunków wakacyjnych w Europie. Ciepłe morza, bogata kultura, niesamowite zabytki, wyśmienita kuchnia i gościnni ludzie - to wszystko sprawia, że wyjazd na Półwysep Apeniński za każdym razem okazuje się niezapomnianym przeżyciem. W słonecznej Italii każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak tylko włoskie Południe ma w sobie to „coś”. Co? O tym już musicie przekonać się sami.

Północ kontra Południe

Włochy mają dwa oblicza - bogata i nowoczesna Północ oraz biedniejsze, gorące Południe. Linia podziału zaczyna się już kilka kilometrów od Rzymu. Wszystko, co znajduje się poniżej Wiecznego Miasta, potocznie nazywa się Mezzogiorno (połowa dnia – czyli południe). Choć turyści rzadziej wybierają ten kierunek, prawdziwa Italia znajduje się właśnie tutaj - na wzgórzach Neapolu, uliczkach Palermo czy w skalistych zatoczkach Kalabrii. Jak dostać się tak daleko? Można co prawda skorzystać z oferty biura podróży, jednak zdecydowanie ciekawiej, i taniej, jest wybrać się samemu…

Samochodem

Możliwości są właściwie dwie - samochód lub połączenie lotnicze. Wytrawni kierowcy lubiący pokonywać długie dystanse na czterech kółkach, mogą pokusić się o wyprawę na własną rękę. Pamiętajmy jednak, że mowa o odległościach rzędu dwóch tysięcy kilometrów. Mimo że niemal całą trasę przejedziemy nowoczesnymi autostradami, musimy się liczyć z tym, że podróż zajmie nam przynajmniej dobę (uwaga! Latem włoskie autostrady często grzęzną w korkach). Choć to dość wyczerpujący sposób podróżowania, piękne widoki, historyczne miejsca i pełna wolność przemieszczania mogą okazać się niecenioną rekompensatą. Jest tylko jeden warunek – klimatyzacja. Na południu upał potrafi dać się we znaki – szczególnie w czasie letnich miesięcy.

poprdepositphotos_58675117_original-wakacje-w-poludniowych-wloszech-jak-zaplanowac-samodzielny-wyjazd-___-kopia.jpg

Samolotem

Bez wątpienia wygodniejszym rozwiązaniem są połączenia lotnicze. Dzięki ekspansji tanich linii przypomniano sobie, że na południu Włoch znajduje się kilka działających portów powietrznych. W wakacje można latać m.in. do Neapolu, Bari, Pescary, Katanii, Palermo czy Trapani. Bezpośrednie połączenia na tych trasach oferuje kilku przewoźników latających z Polski. Można też szukać lotów łączonych z przesiadką na innym lotnisku. Najatrakcyjniejsza jest oferta z lotnisk lotów do Włoch w Berlinie. Nawet jeśli przyjdzie nam przesiadać się gdzieś w Europie, dolecimy do Włoch w zaledwie kilka godzin, czyli znacznie szybciej niż dojechalibyśmy tam samochodem lub autobusem. Ile kosztuje taka przyjemność? Kupując z wyprzedzeniem bilet u niskokosztowego przewoźnika, można polecieć z Polski na południe Włoch już za 200–300 zł od osoby. Zważywszy na sporą odległość – nie jest to wygórowany koszt. Pamiętajmy też, że Mezzogiorno żyje w znacznej mierze z turystyki, więc na miejscu znajdziemy szereg hoteli, pensjonatów czy kempingów na każdą kieszeń.

Za słońce na szczęście nie trzeba płacić, a w południowej Italii z pewnością go nie zabraknie!


Polecamy
Ostatnio dodane
2016-10-11 Dekoracje Światłem Światło - wykorzystywane do niedawna jedynie przy organizacji dużych imprez, staje się coraz popularniejsze przy bardziej kameralnych wydarzeniach. Profesjonalnym oświetleniem można zasmakować te elementy architektoniczne, które drażnią nasze poczucie estetyki. Dekoracje weselne
Warszawa
2016-10-10 Agentka do zadań weselnych Konsultanci ślubni
Warszawa

Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Archiwum sond

Najbliższe śluby:

Złoty Krążek
Polecamy