Lillien.pl

Ubranie kucharza, czyli gastronomiczna moda między garnkami

Strona główna » Artykuły eksperckie » Ubranie kucharza, czyli gastronomiczna moda między garnkami

Wszystkie osoby, które pracują w gastronomii, obojętnie na jakim stanowisku i specjalizacji, doskonale wiedzą, jak istotna jest odpowiednia odzież gastronomiczna. Oprócz walorów estetycznych odzież gastronomiczna musi również pełnić funkcje ochronne oraz być swoistą wizytówką dla szefa kuchni oraz jego pomocników. Bo kim byłby kucharz bez swojej czapki i kitla, albo kelner bez fartucha?

Wyścig w kitlach

Odzież gastronomiczna jest od kilkunastu już lat bardzo chętnie kupowana przez właścicieli restauracji. Również sami szefowie kuchni czy su-szefowie sami zaopatrują się w tego rodzaju uniformy, ponieważ stanowi to prestiż oraz budzi pewnego rodzaju szacunek i zaufanie wśród gości restauracji. Można z całą pewnością powiedzieć, że od jakiegoś już czasu restauratorzy prześcigają się w dobieraniu swej kuchennej załodze jak najbardziej eleganckich i przy tym funkcjonalnych uniformów. Oczywiście, muszą one spełniać bardzo restrykcyjne przepisy odnośnie higieny w miejscach, w których obróbce poddawana zostaje żywność.

Odzież gastronomiczna to nie tylko służbowe ubranie, które codziennie powinno wyglądać schludnie i czysto, ale również powinna ona być wykonana z wysokiej jakości materiałów oraz zapewniać wygodę, swobodę ruchów pracownikom kuchni, a także odpowiadać ogólnie przyjętym standardom gastronomicznej mody.

ubranie-kucharza-czyli-gastronomiczna-moda-miedzy-garnkami.jpg

Bezpieczeństwo i higiena w kuchni

Bluza kucharska, kitel oraz fartuch to podstawowe atrybuty odzieżowe oraz forma zabezpieczenia każdego kucharza. Odzież taka, zgodna np. z ofertą UNIFORMIX, ma przede wszystkim za zadanie chronić pracownika przed trudnymi warunkami panującymi w kuchni oraz zapewniać maksimum higieny podczas pracy z produktami żywnościowymi.

Codzienny wygląd bluzy kucharskiej powinien odpowiadać podstawowym normom BHP oraz zawsze powinien być estetyczny. Czysty i wyprasowany uniform czy fartuch to podstawowy obowiązek pracowników nie tylko sektora gastronomicznego, ale również pracowników branży hotelarskiej, tj. działu recepcji i marketingu, boy'ów hotelowych, obsługi kelnerskiej oraz barmańskiej, pracowników SPA i housekeepingu czy też pracowników z sektora cukierniczego.

Każdy kucharz znajdzie coś dla siebie

Obecnie na rynku funkcjonuje bardzo wiele firm specjalizujących się w produkcji profesjonalnej odzieży gastronomicznej czy tez fachowej odzieży ochronnej dla różnych branż pracowniczych. Zachęcam do sprawdzenia oferty UNIFORMIX dostępny jest bogaty wachlarz fasonów odzieży gastronomicznej w różnorodnej kolorystyce, wykonanej z materiałów najwyższej jakości, które doskonale leżą i w żaden sposób nie krępują ruchów pracowników kuchni czy też sali restauracyjnej.


Polecamy
Ostatnio dodane
2018-05-09 Warmińska Winnica Sale weselne
Barczewo
2018-05-09 Eventbudka - Fotobudka Lublin Oferujemy wynajem fotobudki na wesela i inne imprezy, zapewniamy nielimitowaną ilość zdjęć w czasie wynajmu. Galerię online - goście już na drugi dzień mogą oglądać i pobierać zdjęcia. Grafikę na wydrukach dopasowaną np. do stylu zaproszeń ślubnych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na stronie. Atrakcje weselne
Lublin

Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Archiwum sond

Najbliższe śluby:

Złoty Krążek
Polecamy