wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Podsłuch na telefon – problem nie tylko filmów szpiegowskich
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2020-07-05 artMA Marcin Wiśnicki Zaproszenia ślubne
Lublin
2020-05-29 GaleriaDruku.com.pl - fotoobrazy na płótnie Fotografia ślubna
Rybnik
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Podsłuch na telefon – problem nie tylko filmów szpiegowskich

Wbrew powszechnej opinii podsłuchy to nie tylko jedna z głównych aktywności bohaterów filmów szpiegowskich czy też agentów wywiadu. Wielu z nas styka się z tematem niemalże codziennie, nie mając świadomości tego typu działań. Telefony komórkowe to idealny materiał, by założyć podsłuch. Zobacz, w jaki sposób można to robić i jak prosto sprawdzić telefon.

  1. Skuteczne urządzenia i aplikacje
  2. Małe pluskwy
  3. Programy szpiegujące

Skuteczne urządzenia i aplikacje

Wiele osób decyduje się na zakup nierejestrowanego telefonu oraz kolejnych kart prepaid. Z jednej strony takie zabiegi miały powodować, że rozmowy będą bezpieczne, a aparatu nie da się namierzyć. W dobie powszechnej technologii oraz obowiązujących przepisów są to jednak zabiegi bezskuteczne, bo gdy ktoś zechce założyć nam podsłuch na telefon, to bez problemu to zrobi. Nowoczesna aplikacja szpiegowska, specjalne programy oraz mikrourządzenia sprawiają, że firmowe oraz prywatne rozmowy mogą stracić poufny charakter. Co najważniejsze, na zakup większości z nich nie potrzeba żadnych pozwoleń, choć oczywiście na rynku znajdują się też takie dedykowane organom takim jak policja, ABW, CBA czy inne służby.

glowne_iphone-41444_720.jpg

Małe pluskwy

W wersji miniaturowej podsłuch na telefon można bez problemu zamontować także w komórce. Proste urządzenia instaluje się na przykład w baterii i w ten sposób ktoś może podsłuchiwać wszystkie rozmowy, które prowadzimy przez telefon, a także te, które toczą się w jej pobliżu. Poza tym specjaliści wykorzystują również taki podsłuch jak powielenie BTS-a (stacji przekaźnikowej telefonii cyfrowej), a tą drogą przechwytuje się rozmowy oraz treść wiadomości testowych. Co najważniejsze o takich zabiegach nie wie ani właściciel telefonu, ani operator sieci.

Programy szpiegujące

Powszechnie wykorzystuje się program szpiegowski SpyOne. To aplikacja, która pozwala na przechwytywanie rozmowy, treści wiadomości tekstowych, a poza tym rejestruje wszystko, co dzieje się w określonej odległości od aparatu. Program uruchamia numer uprzywilejowany i w celu podsłuchiwania wykorzystuje mikrofon zewnętrzny. Działa to w sposób, który jest niezauważalny dla użytkownika i nawet wtedy, gdy wyłączy się aparat. Wybór odpowiednich narzędzi do podsłuchiwania jest zależny od tego, jak nowoczesny jest telefon, z którego będą prowadzone rozmowy i z jakiego oprogramowania korzysta oraz oczywiście ile pieniędzy chcemy na to przeznaczyć. To pokazuje, że coś takiego jak sekretne komórki czy też bezpieczne rozmowy po prostu nie istnieje.  Dlatego właśnie jest to jeden z podstawowych narzędzi służb, ale warto pamiętać, że może być również wykorzystywany przeciwko nam przez niepowołane osoby.