Plener czy studio? Fotografia ślubna zgodna z waszym charakterem

Strona główna » Artykuły eksperckie » Plener czy studio? Fotografia ślubna zgodna z waszym charakterem

Fotografia plenerowa i studyjna przeszły dużą metamorfozę i znacznie różnią się od wzorców znanych choćby z minionego XX wieku. Po części za sprawą nowoczesnej technologii, a po części dzięki wyobraźni fotografa i nowożeńców, zdjęcia nie są już robione w pośpiechu i nieco przy okazji. Sesja stanowi odrębny element, odpowiednio przygotowany i przeprowadzony, aby zdjęcia ślubne wywoływały miłe wspomnienia.

Zdjęcia ślubne na miarę oczekiwań

Ta najważniejsza decyzja już za wami, dlatego kolejne przyjdą znacznie łatwiej. Studio i plener mają duży potencjał, natomiast ważne jest jego odpowiednie wykorzystanie. Zlecając sesję ślubną zawodowcowi, podnosicie szansę na unikalne zdjęcia, które są tak cenne, jak zatrzymany czas.

Decydując się na jedną z powszechnie odstępnych opcji, warto wziąć pod uwagę czynniki, które pomogą dokonać wyboru:

  • osobowość nowożeńców – pary o spokojnym usposobieniu, niechętne do pozowania lub żartów przed obiektywem to idealne osoby do sesji w studio; klika profesjonalnych fotografii pozwoli uwiecznić radość z zaślubin, bez przeznaczania kliku godzin na opcję plenerową;
  • spójność z zainteresowaniami – jeżeli Panna Młoda kocha morze, sesja w otoczeniu nadbałtyckich plaż lub tych zagranicznych będzie dobrym pomysłem, jeżeli natomiast Pan Młody jest pasjonatem piłki nożnej, z pewnością będzie możliwość znalezienia odpowiedniego boiska i rozegrania meczu życia;
  • indywidualny charakter zdjęć – dotyczy to zarówno ciekawie dobranego pleneru, jak też odpowiednio przygotowanego studia z możliwością zmiany tła oraz przygotowania kilku aranżacji. Niesztampowe ujęcia oraz ciekawe przedstawienie postaci stanowią niezbędne minimum.

Fotografia ślubna w studio...

Ten rodzaj sesji powinny brać pod uwagę nowożeńcy, którym zależy na dokładnym zobrazowaniu ich samych oraz towarzyszących im emocji. Takie zdjęcia pozwalają doskonale uchwycić mimikę, gesty i skupić się na detalach bez rozpraszającego nieraz tła. Zdjęcia ślubne w warunkach studyjnych są dobrym rozwiązaniem także dla osób o spokojnych charakterach, które nie mają ochoty na szaleństwa w ruinach zamków czy zakątkach nowoczesnych miast przed obiektywem. Studio nie oznacza jednak monotonii, wręcz przeciwnie – fachowy i pozytywnie nastawiony fotograf wydobędzie osób uwiecznianych na zdjęciach ich najlepsze cechy.

sesja-slubna-studio.jpg

Atutem takiej sesji jest również możliwość jej przeprowadzenia o dowolnej porze roku, ponieważ nie mają znaczenia żadne czynniki pogodowe. Nawet jeżeli ślub był latem, a sesja dopiero jesienią, odpowiednie tło i opracowanie graficzne zdjęć sprawi, że otrzymacie album pełen emocji zamkniętych w mniejszych lub większych kadrach. Odpowiednio przygotowane fotografowanie pozwoli wrócić do dnia ślubu i wesela, na nowo przypomnieć te chwile i sprawić, że każde kolejne ujęcie będzie najbliżej perfekcji. Jest to dobre rozwiązanie także wtedy, gdy nie chcecie długiego fotoreportażu, a jedynie kilka zdjęć, uwieczniających was w roli Panny Młodej i Pana Młodego.

Więcej o profesjonalnym studio fotograficznym TUTAJ.

...lub zdjęcia ślubne w plenerze

Tutaj fotograf ma znacznie większe pole manewru, a wy – możliwość przeniesienia się w okolice, które znacie z życia codziennego lub wręcz przeciwnie – nigdy do nich nie dotarliście nawet przypadkiem, ale zawsze o tym marzyliście. Tło sesji stanowią najczęściej łąki, pola, bezdroża, a z budynków – zamki, pałace lub ruiny budowli, które lata świetności mają już za sobą. Sesja może być wtedy znacznie bardziej dynamiczna, a zdjęcia doskonale oddają nastrój i energię uczestników. Wybór miejsca można powierzyć także fotografowi, który zna ich wiele, a przy okazji wie, które w danym momencie prezentują się najciekawiej.

sesja-slubna-plener.jpg

Ważne, aby sesja wyróżniała się spośród innych, inaczej oglądając fotografie będziecie mieć wrażenie, że już to gdzieś widzieliście. Z tego powodu również warto nieco przesunąć sesję względem daty ślubu i pojechać nieco dalej, zaangażować się bardziej w znalezienie odpowiedniego tła. Warto, ponieważ zostanie wam wyjątkowa pamiątka, do której chętnie będziecie wracać, przeglądając album lub fotoksiążkę. W przypadku sesji plany pokrzyżować może nieco pogoda, dlatego warto mieć dodatkowo ciekawe budynki w pobliżu.

Galeria ślubnej sesji plenerowej do obejrzenia na stronie www.emilsosnowski.pl.

Unikalne wspomnienia z dnia ślubu

Zdjęcia ślubne to zatrzymane w kadrze gesty i spojrzenia, czyli wasze emocje uwiecznione przez profesjonalnego fotografa. W odpowiednio przygotowanym studio lub ciekawym plenerze całość zyska niepowtarzalny charakter ponadczasowej pamiątki.

Materiał przygotował fotograf ślubny Emil Sosnowski.


Polecamy
Ostatnio dodane
2016-10-24 DodatkiWeselne.pl - Zaproszenia i Dodatki Ślubne bogata oferta zaproszeń i dodatków ślubnych w atrakcyjnych cenach, sklep internetowy - zapraszamy Zaproszenia ślubne
Białystok
2016-10-11 Dekoracje Światłem Światło - wykorzystywane do niedawna jedynie przy organizacji dużych imprez, staje się coraz popularniejsze przy bardziej kameralnych wydarzeniach. Profesjonalnym oświetleniem można zasmakować te elementy architektoniczne, które drażnią nasze poczucie estetyki. Dekoracje weselne
Warszawa

Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Archiwum sond

Najbliższe śluby: