wesele w górach

Pierścionek zaręczynowy – ile wydać, żeby powiedziała TAK?

Strona główna » Artykuły eksperckie » Pierścionek zaręczynowy – ile wydać, żeby powiedziała TAK?

Ile wydać na pierścionek zaręczynowy? – to kwestia, która spędza sen z powiek tym, którzy zamierzają zadać to, być może najważniejsze w życiu, pytanie. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze pierścionka i jak sfinansować jego zakup bez nadwyrężania budżetu.

Koszt pierścionka zaręczynowego – od czego zależy?

Na cenę pierścionka zaręczynowego wpływa kilka czynników: masa kamieni szlachetnych (carat), barwa (colour), czystość (clarity) oraz szlif (cut), czyli tzw. zasada czterech „C”. Najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do wytworzenia biżuterii zaręczynowej jest złoto próby 585. Oznacza to, że do jego produkcji wykorzystano 58,5% czystego złota. Pozostałe materiały to: miedź, cynk, nikiel lub srebro.

Pierścionek zaręczynowy może być wysadzany diamentami lub innymi kamieniami szlachetnymi takimi jak: szmaragdy, ametysty, rubiny czy szafiry. Większość pań skrycie marzy, aby w pierścionku zaręczynowym znalazł się jednak brylant. Diament to najcenniejszy i najtrwalszy kamień szlachetny, który zachowuje swoje parametry mimo upływu czasu. Nie bez powodu jest symbolem trwałości i doskonałości.

Złoty pierścionek z diamentem o masie nieprzekraczającej 0,04ct można zamówić u jubilera już za około 500 złotych. I choć wśród niektórych pań zyska aprobatę, części z nich może wydać się zbyt skromny, jak na tak ważną okazję. Zanim wybierzesz pierścionek, zastanów się, jaka biżuteria najlepiej podkreśli charakter Twojej przyszłej narzeczonej i będzie pasowała do jej stylu życia czy rodzaju wykonywanej pracy.

pierscionek-zareczynowy2333643.jpg

Skąd wziąć pieniądze na pierścionek zaręczynowy?

  • Oszczędności – Jeżeli planujesz kupić pierścionek za około 2000 złotych i co miesiąc będziesz odkładać 200 złotych, prawdopodobnie nie odczujesz dodatkowego obciążenia w swoim budżecie. Twoja ukochana będzie musiała jednak poczekać na wymarzony pierścionek nieco dłużej. Jeśli jesteś w stanie odkładać 500 złotych miesięcznie, uzbieranie całej kwoty zajmie Ci jedynie cztery miesiące. Musisz jednak wymyślić dobrą wymówkę, gdy padnie propozycja wspólnego wyjazdu na wakacje…
  • Wyprzedaż – zalegający na półce sprzęt elektroniczny, wiatrówka, z której ostatnio strzelałeś dwa lata temu – sprzedaż nieużywanych przedmiotów to sprytny sposób na uzyskanie dodatkowych środków, które możesz przeznaczyć na zakup pierścionka zaręczynowego.
  • Pożyczka pozabankowa przez internet – wypełnienie wniosku online gwarantuje komfort przy wypełnieniu minimum formalności. Firmy pożyczkowe oferują kwoty od 300 do nawet 15 000 złotych. Aby wziąć pożyczkę pozabankową przez internet, wystarczy mieć ukończone 18 lat, aktualny dowód osobisty oraz stałe źródło dochodu (umowa o pracę, umowa zlecenie lub umowa o dzieło).

Pamiętaj, aby zbyt długo nie odwlekać decyzji o zaręczynach. Pożyczka pozabankowa przez internet pozwoli Ci sfinansować zakup idealnego pierścionka zaręczynowego, dzięki któremu na pewno usłyszysz upragnione TAK.


Złoty Krążek
Polecamy