Deco Mariage

Kupony Lotto zamiast kwiatów?

Strona główna » Artykuły eksperckie » Kupony Lotto zamiast kwiatów?

para_mloda.jpg

Każdy ślub wiąże się z wieloma tradycjami i obyczajami, które sprawiają, że dzień ten pozostaje w naszych wspomnieniach do końca życia. Jedne pary młode preferują tradycyjne obyczaje pielęgnowane od dziada pradziada a inne, te bardziej nowoczesne, dostosowują się do zmieniającego się otoczenia i modyfikują dobrze wszystkim znane tradycje.

Tradycja czy nowoczesność?

Jednym z obyczajów jest wręczanie kwiatów parze młodej zaraz po zakończeniu ceremonii, czy to w kościele, czy w urzędzie stanu cywilnego. Jeśli gości jest wiele, para młoda staje przed nie lada wyzwaniem ogarnięcia wszystkich bukietów i zrobienia z nich jakiegokolwiek użytku. Choć kwiaty są piękne i są bardzo miłym gestem ze strony gości coraz częściej para młoda prosi o inną formę podarunku. Może to być spowodowane względami ekologicznymi bądź praktycznymi – często młodzi nie mają, co zrobić z setką bukietów i delikatnie sugerują swoim gościom, aby nie przynosili nic bądź zainwestowali w innym prezent, na przykład kupon lotto.

Co zamiast kwiatów?

Jest to dosyć nowa moda jednakże coraz częściej spotykana na ślubach – para młoda prosi o przyniesienie im zamiast kwiatów kuponu na losowanie lotto i liczy na to, że wspólnymi siłami może uda im się coś wygrać i wkroczyć w nowy rozdział życia z kieszenią pełną pieniędzy. W zależności od personalnych upodobań młodzi proszą również o inne podarunki. Zamiast kwiatów można podarować nowożeńcom słodycze, jeśli są oni łasuchami, bądź dobre wino, jeśli lubują się oni w tych trunkach.

Kolejnym, coraz częstszym pomysłem par biorących ślub, jest zrobienie czegoś pożytecznego i przekazaniu prezentów na cele charytatywne. I tak, młodzi często proszą o przyniesienie zamiast kwiatów pluszaków, zabawek bądź pomocy szkolnych, które przekazywane są potem do domu dziecka bądź innej organizacji zajmującej się pomocą potrzebującym. Czasem na zaproszeniu podawany jest numer konta organizacji, która pomaga ubogim, zwierzętom, samotnym matkom itp., na który goście mogą wpłacić drobną kwotę.

Innym pomysłem mogą być książki, płyty z muzyką, kwiaty doniczkowe, jedzenie dla zwierząt, które później przekazuje się schronisku, drzewka i krzewy, dla osób, które budują swój dom, oraz wiele innych. Wszystko zależy od upodobań pary oraz inicjatywy własnej gości – drobiazg dopasowany do upodobań nowożeńców może okazać się bardzo pożądany oraz pożyteczny. Warto zastanowić się czy na pewno kwiaty są dobrym rozwiązaniem, czy może warto zainwestować w coś, co przyniesie naprawdę dużo radości i będzie wpasowywało się w gust nowożeńców.


Polecamy
Ostatnio dodane
2018-06-15 GRUPA WESELE Grupa Wesele to kolektyw zawodowych muzyków z Krakowa, tworzących profesjonalne zespoły weselne. Kompleksowa obsługa muzyczna, techniczna i konferansjerska wesel. Posłuchaj, zobacz i wybierz wyjątkowy zespół muzyczny na Twoje wesele w kilka minut! Zespoły weselne
Kraków
2018-05-23 Dedykowane Podziękowania dla Rodziców Malowane Piaskiem od Galitsyna Art Group Dedykowane Pokazy Sztuk Wizualnych/Malowanie Piaskiem/Gwiezdne Show/Speed Painting/Podziękowania dla Rodziców. Atrakcje weselne
Warszawa
2018-05-23 AxeL Video Studio Wideofilmowanie na terenie województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Wideofilmowanie
Chojnice

Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Archiwum sond

Najbliższe śluby:

Złoty Krążek
Polecamy