Kosmetyki ślubne dla Panny Młodej

Strona główna » Artykuły eksperckie » Kosmetyki ślubne dla Panny Młodej

Artykuły o przygotowaniach przed ślubem i weselem

Niepozorne kwiatki wyrastające na polach, łąkach i w ogródkach równie skutecznie pielęgnują Twoją skórę przed ślubem co egzotyczne okazy. A zdaniem niektórych specjalistów nawet lepiej - zwłaszcza gdy przygotowujesz ją do długiej zabawy weselnej. W myśl zasady, że szczególnie służy nam to, co rośnie w strefie klimatycznej, w której żyjemy. Dlatego zanim wypróbujesz krem z zamorskimi kwiatami, łaskawszym okiem popatrz na swojski rumianek, nagietek czy mak. Na ślubie musisz wyglądać prześlicznie! Przekonaj też Pana Młodego, że warto zainwestować w dobre kosmetyki.

Kwiaty polne zwykle nie są tak okazałe, ale za to mają siłę przebicia. Większość z nich była stosowana w ziołolecznictwie wcześniej niż w pielęgnacji. Może dlatego najszybciej ich zalety doceniły firmy produkujące biokosmetyki. Właśnie biokosmetyki to najnowsza nowość na rynku ślubnym. Ale dziś coraz częściej pojawiają się w składzie luksusowych preparatów. Na przykład rumianek, nim trafił pod mikroskop kosmetologów, w medycynie ludowej był stosowany jako lekarstwo na bóle różnego pochodzenia. Znany z właściwości przeciwzapalnych łagodził podrażnienia układu pokarmowego, przeziębienia oraz infekcyjne i alergiczne schorzenia skóry. Choć niektórzy mogą mu zarzucić, że wygląda mało efektownie, na pewno docenią jego efektywność.

W pielęgnacji ślubnej rumianek najchętniej wykorzystywany jest w kosmetykach do cery wrażliwej i nadwrażliwej. Przynosi ukojenie, ale tylko pod warunkiem, że nie jesteś na niego uczulona. A to warto sprawdzić - przed weselem nie warto ryzykować. Rumianek wzmacnia system immunologiczny, zapobiega też występowaniu niepożądanych objawów, takich jak: pieczenie, uczucie ściągnięcia skóry, zaczerwienienie. Najsilniej działa najaktywniejszy naturalny składnik rumianku - bisabolol. I dlatego znalazł się na przykład w preparatach Redness Solution Clinique. Przygotowane z myślą o cerze skłonnej do rumieńców, tzw. nadreaktywnej, potrafią przywrócić jej równowagę i zapobiegają powstawaniu niechcianych kolorków. Również kosmetyki Pure Calmille firmy Yves Rocher z biologicznie czynnym wyciągiem i wodą z rumianku rzymskiego koją cerę wrażliwą. Powstały co prawda z myślą o dwudziestolatkach, ale jeśli jesteś trochę starsza, a Twoja skóra ma chroniczną skłonność do podrażnień, śmiało możesz jeszcze je stosować jako uzupełnienie pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Pamiętaj, Panna Młoda to króla balu weselnego, a przed ołtarzem ślubnym musisz czuć się wyjątkowo.

Pozostałe artykuły o tematyce ślubnej i weselnej


Polecamy
Ostatnio dodane
2016-10-11 Dekoracje Światłem Światło - wykorzystywane do niedawna jedynie przy organizacji dużych imprez, staje się coraz popularniejsze przy bardziej kameralnych wydarzeniach. Profesjonalnym oświetleniem można zasmakować te elementy architektoniczne, które drażnią nasze poczucie estetyki. Dekoracje weselne
Warszawa
2016-10-10 Agentka do zadań weselnych Konsultanci ślubni
Warszawa

Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Archiwum sond

Najbliższe śluby:

Złoty Krążek
Polecamy