wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Kilka pomysłów na zastawienie weselnego stołu
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2021-01-07 Mercedes-Retro.pl Misja firmy Naszych klientów tak obsługujemy jak sami chcieli byśmy być obsłużeni w dniu naszego ślubu Samochody ślubne
Warszawa
2021-01-02 Auta retro do ślubu - Citroen, Buick, Wołga i wiele innych W naszej wypożyczalni znajdziecie następujące auta: Citroen 1932, Buick 1937, Cadillac 1965, Buick 1972, Alfa-Romeo Nestor 1929, Wołga 1966 i inne. Galeria aut i warunki wynajmu na naszej stronie www. Samochody ślubne
Warszawa
2020-11-28 Zespół Make Me Feel Zapraszamy wszystkich zakochanych narzeczonych do kontaktu z zespołem muzycznym Make Me Feel Jesteśmy do Twojej dyspozycji i gotowi do akcji! Pełna emocji i wrażeń zabawa do białego rana Największe przeboje, które ruszą najbardziej opornych Gości Musisz to poczuć! www.facebook.com/makemefeel Zespoły weselne
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Kilka pomysłów na zastawienie weselnego stołu

Wesele jest wydarzeniem, które powinno być dopieszczone pod każdym względem, aby faktycznie wszystkie osoby w nim uczestniczące zapamiętały go na długie lata. W związku z rzetelna organizacja dotyczy też kwestii związanych z zastawą stołową, a dziś przedstawimy kilka przydatnych pomysłów na nią.

Jedzenie w centrum uwagi

W wielu przypadkach wystarczy po prostu postawić na prostotę, ponieważ ta przyniesie optymalne efekty przy minimum wkładu własnego. Przykładem mogą być zastawy stołowe, w których dominują białe talerze i klasyczne sztućce. Za mało ekstrawaganckie? Czasami pragmatyzm przeważa nad formą i nie ma w tym absolutnie nic złego.

komplet_obiadowy_festa_italia_puntino.png

Komplet obiadowy FESTA ITALIA PUNTINO 18-częściowy. Źródło: prymusagd.pl

Retro zawsze w modzie

Nie ma żadnego kłamstwa w stwierdzeniu, że retro jest zawsze w modzie. Dlatego nikogo nie powinno dziwić tak chętnie kierowanie się tą estetyką również w przypadku zastaw. Szczególnie gdy dobry wybór produktów tego typu wprawi w zachwyt gości weselnych. Trzeba jednak pamiętać o jednej niezwykle ważnej kwestii: „stare” nie oznacza „zaniedbane”. Przyniesienie sztućców i talerzy z piwnicy Babci bez odpowiedniej pielęgnacji wywoła prędzej mieszane uczucia niż jakąkolwiek aprobatę.

Wesele w stylu ekologicznym

Jeśli nie w smak nam talerze z porcelany (które w ferworze imprezowym mogą zostać uszkodzone przez gości) lub nie chcemy wybierać plastikowej zastawy (w żadnym razie nie będzie wyglądać dobrze na tak oficjalnej imprezie), to warto pójść ekologiczną stroną i postawić na drewno, czy bambus. Naczynia wykonane z takich materiałów nie tylko są w 100% biodegradowalne, ale z pewnością zwrócą uwagę biesiadników niestandardowym podejściem do tematu. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Ta koncepcja jest coraz chętniej wykorzystywana przez bary typu fast food i slow food, co więcej istnieją też warianty wykonywane z jadalnych otrębów!

Podsumowanie

Jeśli przymierzamy się do organizacji wesela, to doskonale powinniśmy sobie zdawać sprawę, że na jego otoczkę składa się nie tylko sala, menu, czy wynajęta kapela, ale również zastawa stołowa. Można na to też spojrzeć przez pryzmat prezentowanej na imprezie gastronomii. Nie od dziś bowiem wiadomo, że je się też oczami, a zdecydowanie apetyczniej spożywa się posiłek, który jest umieszczony na estetycznie prezentującym się talerzu.