PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Uniwersalne porady
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2021-01-17 Zespół Muzyczny JABADU Zespoły weselne
Rzeszów
2021-01-07 Mercedes-Retro.pl Misja firmy Naszych klientów tak obsługujemy jak sami chcieli byśmy być obsłużeni w dniu naszego ślubu Samochody ślubne
Warszawa
2021-01-02 Auta retro do ślubu - Citroen, Buick, Wołga i wiele innych W naszej wypożyczalni znajdziecie następujące auta: Citroen 1932, Buick 1937, Cadillac 1965, Buick 1972, Alfa-Romeo Nestor 1929, Wołga 1966 i inne. Galeria aut i warunki wynajmu na naszej stronie www. Samochody ślubne
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Uniwersalne porady

Zaręczyny to jeden z ważniejszych momentów w życiu każdej pary. Panie czekają na tę chwilę z niecierpliwością, a panowie odczuwają ogromny stres związany z całym ciężarem organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. Okazuje się, że najbardziej stresujący jest wybór pierścionka zaręczynowego, który zostanie podarowany wybrance serca oraz zadanie kluczowego pytania. Czym więc należy kierować się podczas wyboru tego wyjątkowego elementu biżuterii?

Kilka słów o historii pierścionka zaręczynowego 

Z pewnością niewiele osób wie, że historia biżuterii zaręczynowej ma swój początek w starożytności. Przyjęło się, że pierwsze pierścionki zaręczynowe wręczali swoim ukochanym Egipcjanie, według ich wierzeń okrąg to symbol wieczności. Warto też dodać, że w Starożytnym Rzymie kobiety otrzymywały od swoich partnerów dwa pierścionki z okazji zaręczyn. Jeden z nich zakładały wyłącznie na publiczne wyjścia, a drugi nosiły w domowym zaciszu. Co więcej, to właśnie w starożytności rozstrzygnęło się także to, na którym palcu panie powinny nosić biżuterię zaręczynową. Aktualnie pierścionek jest noszony na palcu serdecznym, przebiega przez niego legendarna Vena Amoris - żyła prowadząca prosto do serca. Nie da się więc ukryć, że ma on ścisły związek z miłością.

Jaki model sprawdzi się najlepiej?

Zdaniem ekspertów ze sklepu z biżuterią Marko, największą popularnością spośród wszystkich pierścionków zaręczynowych wciąż cieszy się klasyczne żółte złoto, jednak białe prezentuje się równie pięknie i od pewnego czasu wybierane jest coraz chętniej. Podczas zakupu pierścionka panowie powinni mieć na uwadze także obrączki. Jeśli rozmawialiście już o nich i wiecie, że zdecydujecie się na określone złoto, warto, aby pierścionek był wykonany z tego samego stopu. Większość przedstawicielek płci pięknej decyduje się na noszenie dwóch ozdób na jednym palcu. Z uwagi na to komplet będzie więc najbardziej elegancki. 

Jeśli chodzi zaś o problem z tym, jaki model na zaręczyny wybrać najczęściej dotyczy przede wszystkim rodzaju, kamieni szlachetnych, które mają zdobić pierścionek oraz rozmiaru. Choć tak naprawdę wszystko zależy wyłącznie od pomysłowości mężczyzny, choć z drugiej strony dobrze znać gust swojej przyszłej żony. 

zareczyny_5.jpg

Czy istnieją jakieś modele, które mogą okazać się tzw. pewniakiem? Okazuje się, że tak. Warto wymienić tu proste pierścionki zaręczynowe z jednym kamieniem. Panie z pewnością będą zadowolone z diamentów, choć z drugiej strony równie elegancko i pięknie prezentują się także kolorowe kamienie szlachetne. 

Klasyczny czy ekstrawagancki? 

Przy wyborze pierścionka należy także wziąć pod uwagę gust swojej ukochanej. Biżuteria zaręczynowa jest z reguły noszona na co dzień, więc powinna być dopasowana do stylu przyszłej właścicielki. Dzień, który wybrałeś na zaręczyny, zbliża się wielkimi krokami, a Ty nadal nie jesteś pewny, jaki model wybrać? Przyjrzyj się więc, jaki rodzaj biżuterii nosi Twoja ukochana. Jeśli w jej szafce z tego typu dodatkami dominują delikatne i minimalistyczne bransoletki i pierścionki, pod żadnym pozorem nie kupuj pierścionka z dużym kamieniem. Jeżeli Twoja wybranka lubi ekstrawagancki styl i dość często nosi kolorową i widoczną biżuterię, pierścionek z dużym oczkiem będzie idealnym wyborem. 

Pierścionki zaręczynowe - próba złota i kolor 

Najpopularniejsze pierścionki zaręczynowe to modele złote próby 585, czyli 14-karatowe złoto - idealne na tę okazję. W tym przypadku każdy mężczyzna ma do wyboru wariant z białego i żółtego złota. Warto dodać, że nieco tańszą wersją jest biżuteria zaręczynowa ze złota próby 333, jednak w takiej sytuacji mamy do wyboru jedynie pierścionki w żółtym złocie. Cena tej próby jest niższa z uwagi na mniejszą ilość złota w próbie. 

Przed zakupem nie można także zapomnieć o sprawdzeniu, a w niektórych przypadkach także poznaniu rozmiaru pierścionka. Jeżeli nie wiesz jak dobrać odpowiednią średnicę, skorzystaj z poradników, które bez problemu znajdziesz w internecie (sprawdź np. rozmiary pierścionków tutaj). Możesz także “pożyczyć” pierścionek ukochanej i udać się z nim do jubilera, pamiętaj jednak, aby zrobić to dyskretnie i nie wzbudzić żadnych podejrzeń.