wesele w górach
PlanowanieWesela.pl » Artykuły eksperckie » Jak wybrać idealne zaproszenia ślubne?
Przewiń do treści
Polecamy
Złoty Krążek
Ostatnio dodane
2021-01-07 Mercedes-Retro.pl Misja firmy Naszych klientów tak obsługujemy jak sami chcieli byśmy być obsłużeni w dniu naszego ślubu Samochody ślubne
Warszawa
2021-01-02 Auta retro do ślubu - Citroen, Buick, Wołga i wiele innych W naszej wypożyczalni znajdziecie następujące auta: Citroen 1932, Buick 1937, Cadillac 1965, Buick 1972, Alfa-Romeo Nestor 1929, Wołga 1966 i inne. Galeria aut i warunki wynajmu na naszej stronie www. Samochody ślubne
Warszawa
2020-11-28 Zespół Make Me Feel Zapraszamy wszystkich zakochanych narzeczonych do kontaktu z zespołem muzycznym Make Me Feel Jesteśmy do Twojej dyspozycji i gotowi do akcji! Pełna emocji i wrażeń zabawa do białego rana Największe przeboje, które ruszą najbardziej opornych Gości Musisz to poczuć! www.facebook.com/makemefeel Zespoły weselne
Warszawa
Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Pokaż wszystko

Jak wybrać idealne zaproszenia ślubne?

Każda para zajmująca się organizowaniem ślubu i wesela doskonale wie jak czasochłonne i angażujące bywają przygotowania. Z jednej strony pojawia się konieczność załatwiania kluczowych spraw, takich jak oprawa muzyczna, fotograf czy rezerwacja sali, z drugiej trzeba skupić się na detalach wybierając kolor kwiatów, menu oraz sposób przystrojenie kościoła. Zadbanie o wszystkie aspekty w takim samym stopniu sprawia, że ostateczny efekt jest naprawdę rewelacyjny, a Para Młoda może skupić się wyłącznie na świętowaniu i cieszeniu swoim dniem. Jedną z kwestii, którą należy zaplanować odpowiednio wcześniej są zaproszenia ślubne. Co warto wiedzieć przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze?

Podstawowe ustalenia przed wyborem zaproszeń

Zaproszenie na ślub to pierwsza wskazówka dla gości na temat charakteru wesela. Za jego pomocą możemy przekazać nie tylko to w jakim stylu będzie odbywała się uroczystość, ale również zdradzić co nieco na temat osobowości, a nawet pasji przyszłych małżonków. Co zatem trzeba ustalić w pierwszej kolejności?

zestawslubny.jpg

Czym wyróżniają się dobrze zaprojektowane zaproszenia ślubne?

Gdy ustalimy podstawowe kwestie, można przejść do bardziej konkretnych. Na pierwszy plan wysuwa się treść zaproszenia. Jedną z najważniejszych rzeczy w tym aspekcie jest czytelność tekstu. Choć fantazyjne czcionki prezentują się bardzo efektownie, niestety wiele osób może mieć problem z odszyfrowaniem treści zapisanej w ten sposób. Brak przejrzystej formy, duża ilość tekstu oraz nadmiar zdobień sprawiają, że zaproszenie nie zachęca i goście w pierwszym odruchu mogą odłożyć je na bok. Kluczowe cechy w kontekście treści są zatem następujące.

Czego należy unikać?

W kontekście samej treści warto pamiętać jeszcze o kilku sprawach. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest niewłaściwa odmiana nazwiska gościa. Choć sprawa może wydawać się błaha, niektóre osoby są szczególnie wrażliwe na tego typu pomyłki i mogą poczuć się urażone. Podobny efekt osiągniemy w sytuacji gdy imię lub nazwisko zostanie zapisane z błędem lub literówką. Najczęściej jest to wynik pospiesznego przygotowywania nazwisk i niedokładnego sprawdzenia. Jeśli nie jesteśmy pewni w kontekście odmiany, najlepiej skontaktować się z gościem i dopytać o tę kwestię.

Niestosowne może być także dopisywanie adnotacji, związanych np. z zabieraniem dzieci. Jeśli na uroczystość chcemy zaprosić tylko dorosłych, wystarczy umieścić wyłącznie ich imiona w treści. Wyraźny zapis o tym, aby nie zabierać pociech może zostać uznany za niegrzeczny. Styl w jakim zostało napisane zaproszenie powinien komponować się z ogólnym wyglądem. Zabawna rymowanka nie będzie pasować do eleganckich ozdób, a treść w której pojawiają się odwołania do tradycji, do zaproszeń w stylu glamour.

Najmodniejsze zaproszenia ślubne

Stylowe rośliny

Jeśli nie mamy pomysłu na własny projekt zaproszeń, można skorzystać z gotowych wzorów. Jednym z najsilniejszych trendów są motywy roślinne. Mowa w tym wypadku zarówno o intensywnie zielonych liściach na białym lub innym jasnym tle, jak i różnokolorowych kwiatach. Pierwsze rozwiązanie jest szczególnie chętnie wybierane przez pary, które zdecydowały się na przyjęcie w stylu boho. Motywy kwiatowe są bardzo uniwersalne, ale będą świetną opcją jeśli chcemy aby ślub miał typowo romantyczny charakter, z dominacją delikatnych pudrowych odcieni.

Urok geometrii

Kolejnym popularnym trendem, zwłaszcza wśród osób, które organizują przyjęcie w nowoczesnym wydaniu, są zaproszenia ślubne z ozdobami w kształcie figur geometrycznych oraz ciekawie ułożonych linii. To świetny wybór dla par, które chcą zrezygnować z poważnego tonu i podejść co wydarzenia w sposób bardziej swobodny. Aby uzyskać jeszcze ciekawszy efekt, samo zaproszenie może mieć oryginalny kształt, np. okrągły lub w formie sześciokąta.

Romantyczna koronka

Jeśli marzy się nam klasyczne wesele, warto zdecydować się na ponadczasowy motyw koronki. Jej kawałek może zostać przyklejony do przedniej strony. Popularną opcją jest także zawiązanie wokół kartek koronkowej wstążki. Taki dodatek będzie odpowiedni również jeśli podoba się nam styl boho.