Iluzjonista Tomasz Jusza

Jak wybrać dobry odkurzacz?

Strona główna » Artykuły eksperckie » Jak wybrać dobry odkurzacz?

Odkurzacz to nieodłączny element domowego wyposażenia. Dziś, na całe szczęście mamy w czym wybierać. Wśród cieszących się największą popularnością sprzętów wyróżniamy odkurzacze ręczne, automatyczne, cyklonowe, workowe, a nawet te łączące w sobie kilka funkcji. Czysta przyjemność odkurzania w każdych warunkach.

Technologia prężnie się rozwija. Na całe szczęście, ponieważ to dzięki niej możemy skutecznie ułatwić sobie prace domowe. Odkurzacz to już nie zwykły, często ciężki i ogromny "klocek", a poręczne, lekkie i ciche urządzenie, dzięki któremu odkurzanie to kwestia chwili. Wybierać możemy w tych bardzo małych i poręcznych, których nie trzeba podłączać do prądu, po duże urządzenia, które nie tylko dokładnie wyczyszczą najdrobniejsze zanieczyszczenia, ale i służą do prania dywanów czy zasłon. Odkurzacz jest jednym z podstawowych urządzeń AGD w domu. Pamiętajmy, aby wybierać odkurzacz uwzględniając jego typ, moc silnika, siłę ssania oraz system filtracji.

Szczegolnie zwróćmy uwagę na:

  • Moc silnika i mocy ssania - powinny być one dostosowane do wielkości odkurzanych pomieszczeń i rodzaju powierzchni. Najlepsze odkurzacze mają 2200 W mocy silnika i 500 W mocy ssania. Szcegolnie ważne jest również, aby odkurzacz miał regulację mocy ssania. Mając taką funkcję za pomocą suwaka lub pokrętła szybko i precyzyjnie dostosujesz sposób pracy odkurzacza do rodzaju sprzątanej powierzchni.

    Jak wybrać dobry odkurzacz?

     

  • System filtracji - najlepiej zanieczyszczenia zatrzymają filtry wodne oraz antyalergiczne (polecane filtry HEPA H 13).Ważne jest, aby odkurzacz nie tylko skutecznie zbierał zabrudzenia, ale również dokładnie zatrzymywał je wewnątrz urządzenia. Dlatego jedną z ważniejszych cech, która odróżnia od siebie różnorodne modele odkurzaczy, jest wspomniany system filtracji wydmuchiwanego powietrza. W jego skład najczęściej wchodzą: filtr wlotowy umieszczony przed silnikiem, worek, pojemnik na zanieczyszczenia oraz filtr wylotowy.
  • Wyposażenie- obejmuje liczbę i rodzaje końcówek. Najlepsze modele mają elektroszczotkę lub turboszczotkę. Solidny odkurzacz powinien mieć rurę teleskopową lub metalową, duży zasięg pracy oraz schowek na akcesoria.          Fot. Depositphotos
  • Poziom hałasu emitowanego przez urządzenie - jest to ważny parametr, który pozwoli sprzątać wczesnym rankiem lub późnym wieczorem, bez obawy że obudzimy dziecko. W najcichszych modelach poziom hałasu wynosi 72 decybele (dB).
  • Długość przewodu zasilającego wraz z długością rury i węża - detal, ale warto zwrócić na niego uwagę. Przewód powinien mieć co najmniej 6 metrów długości. Jeżeli mamy duży dom wybierzmy odkurzacz z najdłuższym, 9-metrowym przewodem. Swobodnie posprzątamy powierzchnię w odległości około 12 metrów od gniazdka.

Polecamy
Ostatnio dodane
2016-10-24 DodatkiWeselne.pl - Zaproszenia i Dodatki Ślubne bogata oferta zaproszeń i dodatków ślubnych w atrakcyjnych cenach, sklep internetowy - zapraszamy Zaproszenia ślubne
Białystok
2016-10-11 Dekoracje Światłem Światło - wykorzystywane do niedawna jedynie przy organizacji dużych imprez, staje się coraz popularniejsze przy bardziej kameralnych wydarzeniach. Profesjonalnym oświetleniem można zasmakować te elementy architektoniczne, które drażnią nasze poczucie estetyki. Dekoracje weselne
Warszawa

Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Archiwum sond

Najbliższe śluby:

Złoty Krążek
Polecamy