betelli.pl

Jak przesunąć okres? Jak opóźnić miesiączkę?

Strona główna » Artykuły eksperckie » Jak przesunąć okres? Jak opóźnić miesiączkę?

142442516535274000.jpg

Wasz wymarzony i długo oczekiwany dzień. Biała suknia, zabawa do rana, pierwsza wspólna noc jako małżonkowie. Nic tak nie zmąci planów jak nieplanowana menstruacja. I choć jest sygnałem, że kobiecy organizm pracuje bez zarzutu, to jednak jej obecność, w chwili tak ważnej dla Ciebie, jest co najmniej uciążliwa. Gorzej, gdy sytuację potęgują silne bóle brzucha, obfita wydzielina oraz samopoczucie dalekie od błogiego wypoczywania na świeżym powietrzu. Aby temu zapobiec, możemy spróbować oszukać nasz organizm i wybrać taki termin pojawienia się menstruacji, który będzie odpowiadał naszym planom.

Doustne środki antykoncepcyjne

Hormonalne preparaty antykoncepcyjne pozwalają na regulację cyklu. Nie tylko umożliwiają przesunięcie miesiączki o kilka dni, ale również całkowitą rezygnację z jej występowania! I tak jak do niedawna lekarze mocno potępiali tego rodzaju praktyki stosowane przez płeć piękną, tak teraz zgodnie przyznają, że wybór tej opcji nie stanowi zagrożenia dla ich zdrowia.

Dlatego, jeśli wybieramy się na długo oczekiwany urlop i nie chcemy, aby ten okres popsuła nam miesiączka, możemy skorzystać z antykoncepcji. Panie, które stosują pigułki, krążki dopochwowe czy plastry mogą z powodzeniem zastosować je jako skuteczny środek przesunięcia terminu wystąpienia miesiączki.

Pojawia się jednak pytanie. Co zatem mają zrobić kobiety, które na co dzień nie stosują żadnych metod antykoncepcji? Wyjściem z tej sytuacji dla nich jest lek Noretisteron, którego przyjmowanie należy rozpocząć na trzy dni przed planowanym wystąpieniem krwawienia. Po skończeniu ich zażywania, miesiączka pojawi się w przeciągu od dwóch do trzech dni. Należy jednak pamiętać, że preparat nie stanowi zabezpieczenia przed ciążą!

Innym medykamentem polecanym przez lekarzy w celu opóźnienia wystąpienia miesiączki jest Gestomikron lub Luteina. We wspomnianych preparatach występuje żeński hormon – gestagen.

Należy pamiętać, że regulowanie cyklu, choć w praktyce okazuje się niezwykle wygodne, warto przeprowadzać pod kontrolą lekarza ginekologa. Mogą bowiem zdarzyć się przypadki, w których przesuwanie menstruacji będzie niezalecane z medycznego punktu widzenia.

Więcej informacji o zdrowiu kobiet i antykoncepcji znajdziesz na http://www.szkodazdrowia.pl/

142442516543056600.jpg


Polecamy
Ostatnio dodane
2017-01-24 ZESPÓŁ MUZYCZNY OSCAR Oscar to profesjonalny zespół z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w obsłudze muzycznej wszelkiego rodzaju imprez. Skład naszego zespołu tworzy czterech utalentowanych muzyków. Gdziekolwiek gramy stawiamy sobie zawsze za cel rozbawienie i roztańczenie publiczności. Zespoły weselne
Siemianowice Śląskie
2017-01-21 MKrzem - Fotografia Artystyczna Zachowaj wszystkie najważniejsze emocje i historie z tego dnia. Fotografia dostosowana indywidualnie dla Ciebie - z uwzględnieniem preferencji, stylu i najważniejszych momentów. Fotografia ślubna
Luzino
2017-01-21 FOTOBUDKA WARSZAWA Atrakcje weselne
Warszawa

Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Archiwum sond

Najbliższe śluby:

Złoty Krążek
Polecamy