Iluzjonista Tomasz Jusza

Cudna gra emocji- fotografia ślubna

Strona główna » Artykuły eksperckie » Cudna gra emocji- fotografia ślubna

Ślub, to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. I tak naprawdę nie ma znaczenia czy stajemy przed obliczem Boga czy urzędnika, pierwszy czy kolejny raz, wydarzeniu towarzyszą rozmaite emocje. Zdenerwowanie, radość, łzy, to tylko niektóre z nich. Dzień, w którym mówimy drugiej osobie ‘tak’, jest tak niezwykły, że często nowożeńcy mają poczucie bycia w innym, magicznym świecie. Wybór fotografa ślubnego to ważna decyzja dla każdej pary. Zdjęcia ślubne rozsyłamy do gości weselnych, na ich podstawie tworzymy portrety, będziemy je pokazywać dzieciom i wnukom, dlatego dobry fotograf ślubny od zawsze był w cenie.

Pasja ujmowania chwil

To właśnie ten moment jest wart zdjęcia, to czuje dobry fotograf. Sztuka ujmowania niezwykłych chwil w sposób prosty, ale zarazem z wewnętrzną głębią, to talent, z którym trzeba się urodzić. A później szlifować warsztat, bo dobry fotograf nigdy nie osiada na laurach, a szuka momentu doskonałego. W większych miastach oczywiście mamy większe możliwości wyboru. Biorąc za przykład Poznań, po wpisaniu w wyszukiwarkę wyskakuje kilkanaście ofert fotografów ślubnych z Poznania i okolic. Zanim zdecydujemy się na wybór reportażysty, warto obejrzeć galerie zdjęć światowych fotografów ślubnych. Dzięki temu zobaczymy, jak wiele można ująć na zdjęciach i jak wygląda profesjonalna fotografia ślubna. Usługi fotograficzne są obecnie bardzo popularne, zwłaszcza że wystarczy kurs czy rok nauki w szkole policealnej, trochę pieniędzy i można otworzyć studio. Jak znaleźć dobrego fotografa? Po pierwsze popytać znajomych, rodzinę, przejrzeć ich zdjęcia ze ślubu, zapytać o współpracę. Jak się zachowywał? Dobry reportażysta ślubny jest niewidoczny dla gości. Warto przejrzeć oferty w internecie w swojej okolicy, zobaczyć galerie. Jeśli zdjęcia nam się podobają, umówić się na spotkanie, poznać lepiej fotografa, zapytać o szczegóły. I tak do skutku, póki nie znajdziemy tego idealnego dla nas.

Sceneria do zdjęć

To obok uwiecznienia przysięgi, jedna z ważniejszych kwestii. Dobry fotograf ślubny ma zazwyczaj kilka asów w rękawie i podpowie widząc młodą parę, jaką ma wizję ich sesji ślubnej. Każdy z nas jest inny, jeden odważniejszy, inny bardziej skromny. Jeden będzie się świetnie prezentował w romantycznej odsłonie w parku, na tle pałacu, a inny biegając nad brzegiem morza. Dużo zależy od tego czy na sesję decydujemy się w dniu ślubu czy w innym terminie. We wspomnianym wcześniej Poznaniu, jest wiele pięknych miejsc, które można wykorzystać do stworzenia oryginalnych ślubnych portretów.

141691881712992300.jpg

Na koniec poruszę jeszcze temat ceny, który jest istotny. Sądzę, że lepiej dopłacić kilkaset złotych i mieć wspaniałą pamiątkę na całe życie, niż żałować, że te najpiękniejsze chwile nie zostały właściwie ujęte.

Więcej o fotografii ślubnej znajdziesz na www.flash-group.pl


Polecamy
Ostatnio dodane
2018-06-15 GRUPA WESELE Grupa Wesele to kolektyw zawodowych muzyków z Krakowa, tworzących profesjonalne zespoły weselne. Kompleksowa obsługa muzyczna, techniczna i konferansjerska wesel. Posłuchaj, zobacz i wybierz wyjątkowy zespół muzyczny na Twoje wesele w kilka minut! Zespoły weselne
Kraków
2018-05-23 Dedykowane Podziękowania dla Rodziców Malowane Piaskiem od Galitsyna Art Group Dedykowane Pokazy Sztuk Wizualnych/Malowanie Piaskiem/Gwiezdne Show/Speed Painting/Podziękowania dla Rodziców. Atrakcje weselne
Warszawa
2018-05-23 AxeL Video Studio Wideofilmowanie na terenie województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Wideofilmowanie
Chojnice

Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?


Archiwum sond

Najbliższe śluby:

Złoty Krążek
Polecamy